top of page

POLYUREA FİYATLARI

   Polyurea günümüzde birçok farklı alanda kullanılan zemin kaplama ve su yalıtım malzemesidir. Uygulandığı zemine mükemmel bir şekilde yapışarak uzun yıllar boyunca yalıtım görevini üstlenir.

Polyurea sprey iki bileşenden meydana gelir. Bunlar izosiyanat ve poliol isimli kimyasallardır. Reçine karışımı, amin sonlu zincir uzatıcıların bir kombinasyonudur. Kimyasallar uygulama ekipmanında karıştırıldığında, izosiyanatlar ve poliol reaksiyona girerek bir üre bağı oluşturur ve kaplama meydana gelir.

Polyurea fiyatları belirlenirken birçok değişkeni göz önünde bulundurmak gerekir. Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, zeminin durumu, kullanılacak malzeme seçimi gibi değişkenler bulunur.

 

Polyurea Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Polyurea fiyatlarını belirlerken yukarıda söz ettiğimiz değişkenler hesaplanıp bir fiyatlandırma yapılır. Standart bir fiyatlandırma yapmak mümkün değildir. Polyurea uygulaması yapılırken 2 milimetre kalınlık oluşacak şekilde hesaplama yapmak gerekir. Tüm resmi kurum şartnamelerinde bu kalınlığın altında bir uygulamanın kabul edilmeyeceği açık şekilde belirtilir.

Zemin hazırlığında kullanılacak astar metrekareye 400 gramdan az olmamak üzere planlanmalıdır. Ürün seçiminde solvent içermemesinde dikkat edilmelidir. Hem doğaya hem insan sağlığına zararlı maddelerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Polyurea Kullanım Yerleri:

 • Teras şeklindeki çatılar

 • Otopark üzeri su izolasyonu

 • Havuzlar

 • Temel yalıtımı

 • Yapay göller ve barajlar

 • Su depoları ve su boruları

 • Metallerin kaplanması

 • Araç kasalarının kaplanması

 • Darbe dayanımı isteyen tüm yüzeylerde kullanılabilir.

 

 

Polyurea Avantajları

 1. % 400 esneklik özelliği sayesinde yer hareketlerinden etkilenmez.

 2. Kısa sürede büyük metrajları izole edebilir.

 3. Birçok farklı zeminde mükemmel bir uygulama yapılabilir.

 4. Asit ve kimyasallara karşı dayanıklıdır.

 5. Yüksek darbe dayanımına sahiptir.

 6. Gıda temasına uygundur.

 7. İstenilen renk boya üzerine uygulanabilir.

 8. Astara mükemmel şekilde bağlanır zeminden ayrılmaz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polyurea Sprey Fiyatı

Yapılan hesaplamalar düz bir zemin öngörülerek yapılmıştır. Fiyat teklifi almak için iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 1. 50-100 metre alan için 25 Euro

 2. 100-300 metre alan için 22 Euro

 3. 300-1000 metre alan için 20 Euro

 4. 1000 metre ve daha büyük alanlar için 18 euro olacak şekilde fiyatlandırma yapılır.

 

Polyurea  Satış

Polyurea malzemeleri variller halinde ve yaklaşık 430 kg olarak satılmaktadır. Bu malzemeleri uygulayabilmek için özel ekipman ve ustalık gerektirdiğini de belirtelim. Güncel polyurea fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

Polyurea Avantajları Nelerdir ?

Hızlı uygulanabilirlik

Polyurea'nın reaksiyon süresi ortalama 5-10 saniye arasındadır. Hızlı reaksiyon süresiyle polyurea, alt tabakalarda nem ile kolayca reaksiyona girmez, bu nedenle polyurea çelik, beton, ahşap ve poliüretan köpük gibi yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. 

Zemin hazırlığıyla beraber iki günde ortalama 600 metrekare bir alanı polyureayla kaplamak mümkündür. Zemin hazırlığında dikkat edilecek noktalardan biri de nem düzeyinin % 4 ve altında olmasıdır. Yeni dökülen bir betonun kürleşme süresini göz önünde bulundurursak yaklaşık 21-28 gün arasında beklemek gerekecektir.

 

Yüzeye Yapışma

İyi bir polyurea uygulamasının temeli sağlam bir zemin hazırlığından geçmektedir. Öncelikle yüzey silim makineleri yardımıyla pürüzlendirilir. Sonrasında zemindekiçatlaklar poliüretan mastikle doldurulur. Daha sonra tüm yüzeye epoksi astar kaplanır. Epoksi astar üzerine uygulanacak polyurea malzemesinin zemine mükemmel bir şekilde tutunmasını sağlayacak bir görev üstlenmektedir. Yüksek basınçta polyurea 1 e 1 oran olacak şekildeastarın üzerine püskürtülür ve kaplama işlemi tamamlanmış olur.

Yüksek Dayanım

Gelişen teknolojiyle beraber kimya sektöründe de her geçen gün daha kullanışlı ürünler ortaya çıkmaktadır. Diğer malzemelere göre hem asit, hem kimyasal hem de darbelere karşı mükemmel bir şekilde direnç gösteren polyurea su yalıtım ve zemin kaplama alanında ön plana çıkmış bir üründür. Çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklarda dahi herhangi bir bozulma göstermez.

 

Uzun Süre Kullanım

Polyureayla kaplanan zeminin uzun yıllar boyunca su geçirmesi mümkün değildir. Yüzey kalınlığı zaman geçtikçe azalmaz herhangi bir aşınma meydana gelmez. Yapılan uygulama binanın ve üzerine uygulanan malzemenin ömrü kadar kullanılabilir.

Türkiye genelinde polyurea su izolasyonu hizmeti vermekteyiz. Polyurea hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için 0543 611 1914 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

bottom of page