top of page

HAYVAN ÇİFTLİĞİ İZOLASYONU

Ahırlar, tavuk çiftlikleri ve samanlık gibi yapılarda yalıtım yapılmamışsa  bu yapıların içinde yaşayan hayvanların et,süt veriminde sıkıntılar yaşanmaktadır.Kış günlerinde soğuktan yaz günlerindeyse güneşten dolayı bu yapıların içinde yaşam zorlaşır.

 

Yağmur, dolu gibi mevsimsel hava şartlarıyla birlikle özellikle büyük baş besi çiftliklerinde hayvanların dışkılarında bulunan asit yüzünden çatılarda delikler oluşur ve çatı yüzeyi çürümeye başlar.Bu tür alanların ısı yalıtımında sprey poliüretan köpük uygulaması hem maliyet hem de uygulanabilirlik açısından çok verim sağlamaktadır.

Poliüretan köpükle izolasyon uygulamasını tercih eden ahır, büyük baş, küçük baş tavuk kümeslerinin sahibi müşterilerimizle  izolasyon sonrası yaptığımız görüşmelerde verimin yükseldiği, yapının içerisinde konforun arttığı, hayvanların rahatladıklarını ifade etmişlerdir.

 

Hayvanların da aynı biz insanlar gibi ortam olarak vücut ısılarına uygun bir alanda yaşamları gerekir.Kışın soğuk havalardan dolayı üşüyen yazın sıcaktan terleyen hayvanların verimlerinde doğal olarak düşüş olur.İçerideki havayı korumak ve dış şartlardan etkilenmemek iyi bir ısı yalıtım uygulaması ile mümkün olur. Poliüretan köpük uygulaması uygulandığı alan fark etmeksizin her türlü yüzeye yapışır ve dış ortamla bir bariyer oluşturur

bottom of page