top of page

OTOPARK ZEMİN KAPLAMA

Otopark zeminlerinin üzerinde araba, kamyon gibi taşıtlar sürekli hareket etmekte   ve zamanla zemine zarar vermektedir. Belirli bir süre sonra zeminde çatlamalar meydana gelir.Bundan dolayı kullanılan zemin kaplama malzemesinin elastik özelliğinin olması ve aynı zamanda  mekanik dayanımının güçlü olması gerekmektedir. Polyurea kaplamanın hem mekanik dayanımı güçlü aynı zamanda elastikiyet oranı % 400 dür.1 santim polyurea kaplama uzayarak 4 santim olabilmektedir.

Otopark zemin kaplamalarında polyurea en çok tercih edilen ürünlerdendir. Polyurea uygulaması istenildiği taktirde kaymaz hale gelirken uygulandığı alanlarda ise %100 su yalıtımı da sağlamaktadır.Eğer açık bir otoparkınız var ise ve altı kullanıma uygun bir alansa sıradan zemin kaplama ürünleri su yalıtımı sağlamayacağı için yine sorunlar meydana gelecektir.

 

Avrupa ülkelerinde otopark zemin kaplama uygulamalarında sıkça tercih edilen polyurea kaplama sistemi ek yersiz olup yüksek basınç altında  mobil araçlar yardımıyla uygulanır.Uzun yıllar boyunca otoparkınızı sorunsuz bir şekilde kullanmanızı sağlar.

bottom of page